У дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) комбінованого типу «Центр розвитку дитини» 20 лютого, вихователь Валентина Петрівна Найда, провела міський майстер-клас із теми «Театралізовано-ігрова діяльність як засіб розвитку мовленнєвих творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку».
Вихователь розказала про сценічне мовлення, його роль та значення. Звернула увагу на те, як вчити дітей основам акторської майстерності, зокрема акторського руху, міміці, пантоміміці, подоланню замкнутості та затиску перед публікою.
Всім слухачам майстер-класу було запропоновано інтерактивні вправи, інформацію про ляльку-мотанку. Ляльку можна використовувати в театралізованій діяльності, іграх-драматизаціях. Керівник повідомила про те, що за призначенням ляльки бувать для ігор, обрядові, ляльки-обереги. Кожна деталь костюму має своє магічне значення та символіку.
Валентина Петрівна розповілаі про те, що лялька-мотанка має такі види: лялька-дзвіночок, лялька-безсонниця, лялька «Метелик», лялька Десятиручка та інші.
Присутнім було запропоновано покроковий алгоритм «Як зробити ляльку-мотанку». Всі учасники виготовили власноруч свою іграшку.
Керівник майстер-класу також поділилася роздатковими матеріалами: «Театр пальчиків та язика», «На допомогу педагогам про ляльку-мотанку».
|