Сайт Ірини Терещенко,
методиста Славутицького міського методичного центру
Дошкільне містечко
Меню сайту

Сайт журналу

Форма входу


Наш журнал

дошкільне містечко


Музика

Мої посібники

енергозбереження

календарні свята

абетка


Хмаринка тегів

Пошук

Ми на карті

Друзі сайту

ДНЗ № 1 "Калинка"

ДНЗ "ЦРД"

ДНЗ № 4 "Марите"

ДНЗ № 5 "Джерельце"

ДНЗ № 6 "Крунк"

ДНЗ № 8 "Теремок"


Блог Асоціації

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 21.01.2025, 16:06

Шостий номер «Дошкільного містечка» вже у вільному доступі. 

Третє тисячоліття називають суспільством знань і високих технологій. У ньому стрімкі процеси інформатизації, в які ми щодня занурюємось, — явище звичне.

Інформація стає першочерговою потребою, продуктом людської діяльності, джерелом знань, основою для планування.

Тож чергове число «Дошкільного містечка» ми присвятили використанню в дошкільних навчальних закладах інформаційно-комунікаційних технологій; визначили основні проблеми, що постають перед більшістю педагогів, які впроваджують роботу з ІКТ; ознайомились із прикладами успішного введення технологій в освітній процес.

Комп’ютерна обізнаність — чи не найважливіша навичка педагога ХХІ століття, а робота з програмними освітніми комплексами, ресурсами глобальної комп’ютерної мережі, маємо надію, сприяє підготовці та проведенню занять із дітьми та колегами на якісно новому рівні.

Дякуємо вам за те, що ви читаєте наш журнал, ділитеся своїм досвідом, розповідаєте про свої проблеми та успіхи. Будемо раді, якщо рекомендації і надбання колег допоможуть вам.

Бажаємо творчих успіхів і перемог. Вивчайте та розвивайтеся!

Серпень, 2017 р.

 

 


У серпні нашому журналу «Дошкільне містечко» виповнилося п’ять років!

Пошук авторів і тем для матеріалів, робота над макетом і оформленням часопису — усе це було для нас новим, цікавим і хвилюючим досвідом. 

У процесі створення журналу доводилося багато чому вчитися: чути та приймати критику, оперативно реагувати на пропозиції. 

Ми вдячні всім тим, хто став нашими друзями, наставниками, поводирями. Знаємо, що журнал знайшов свого читача.

Тематично новий номер «Дошкільного містечка» присвячений дитячій грі. Гра — джерело розвитку дитини, у грі дитина — творець. Педагогічна спільнота відводить ігровій діяльності особливе місце, оскільки дитині необхідні яскраві, різноманітні життєві враження, образ світу, як говорять психологи. 

Гра має місце і в житті дорослої людини. Тож відкрити номер ми вирішили невеликим інтерв’ю, яке п’ятирічна дівчинка Іра, вихованка васильківського дитячого садка, бере в себе ж, майбутньої, — методиста з дошкільної освіти Ірини.

Як завжди, ми підготували для вас публікації, які є актуальними на сьогодні. Окрім цього, ми вперше провели вікторину серед читачів і дописувачів. Маленькі подарунки вже знайшли своїх власників.

Запрошуємо до читання!

Обов’язково грайте зі своїми дітьми та не втрачайте дитину в собі. 

Яскравих вам вражень, жаги до втілення найкращих задумів!

Серпень, 2016 р.


Створюючи четвертий номер журналу, ми були окрилені удачами, знайомствами з новими людьми, підтримкою друзів нашого видання. Тож на шпальтах «Дошкільного містечка» на вас чекає багато цікавого.
 
У рубриці «Актуальні питання» читаймо ексклюзивну статтю Катерини Крутій – доктора педагогічних наук, професора – про пасіонарність як ознаку життєво енергійної та активної дитини.
  
«Палітра майстерності» представить вам розповідь про вихователя дошкільного закладу «Теремок».
 
«Прогулянки Славутичем» пропонують різноманітні розвивальні та релаксаційні ігри в піску для малечі та дорослих.
 
Також ми запрошуємо вас до «Батьківської вітальні», у якій цього разу йтиметься про синдром дефіциту уваги гіперактивної дитини.
 
Затребуваною залишається рубрика «Вірші про все на світі». Читаймо літературні перлинки від колишньої виховательки, сором’язливої, але дуже щирої поетеси, яка мешкає в Славутичі.
 
«Розумова праця чи не найтяжча праця для людини. Мріяти – легко і приємно, проте думати важко», – так писав К. Ушинський. Про дошкільника як автора зон свого розвитку розповідає Юлія Гулько в рубриці «Із досвіду роботи колег».
 
Хочемо подякувати всім читачам і авторам та запрошую об’єднувати спільні зусилля, бо лише разом ми зможемо вдосконалювати наше видання, робити його більш цікавим і потрібним для педагогів. Ми сповнені сил шукати нових дописувачів, розвивати актуальні теми, відкривати цікаві рубрики.

Серпень, 2015 р.


  Чергове число «Дошкільного містечка» ми створили традиційно разом, із багатьма категоріями педагогічних працівників нашого міста, і не лише нашого.

На шпальтах періодичних видань України своїми методичними доробками добре відома методист науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Ірина Романюк. Вона люб’язно поділилися досвідом у рубриці «Актуальні питання».

Із кожним номером журналу ми презентуємо нові рубрики. Цього року це розділ «Із чого все починалося». Молоді педагоги-дошкільниці «Калинки», «Центру розвитку дитини», «Марите», «Джерельця», «Крунку» розповіли нам про своє перше «бойове хрещення» й адаптацію до умов дошкільного закладу, до малюків та педагогів.

Вірні своєму покликанню й педагоги, які пропрацювали не один десяток років у царині дошкільної освіти. Про такого вихователя йдеться в «Палітрі майстерності».

Найпростіші прийоми запам’ятовування покладені в основу мнемотехніки. Вона є допоміжним засобом у корекційно-розвивальній роботі, що дозволяє дітям ефективніше сприймати зорову інформацію. Цьому присвячена стаття Тетяни Шикун, учителя-логопеда «Центру розвитку дитини», у розділі «Батьківська вітальня».

Для тих, хто полюбляє кататися на велосипеді, грати в м’яча й виконувати інші фізичні вправи разом із малюками, – захоплива розповідь у рубриці «Прогулянки Славутичем».

Полотна грузинської художниці Ніно Чакветадзе визнані в усьому світі, а їх тема нам дуже близька – це діти. Її ніжні й зворушливі картини ви побачите у «Вернісажі».

Також у цьому номері ви матимете можливість прочитати про події зі світу дошкілля, які стали історією 2013-2014 років.

А ще автори журналу отримають на згадку календар-закладку від «Дошкільного містечка».

Отож, приємного читання! Приєднуйтеся та ставайте нашими авторами. Нам є чому навчитись одне в одного.

Серпень, 2014 р.

Ми з великим нетерпінням чекали на зустріч із вами. Хвилювалися, збирали матеріал, розуміли, що випуск другого номеру «Дошкільного містечка» потребуватиме від нас ретельнішої роботи й реалізації сформованих читацьких смаків.

Наша гордість — отриманий нами диплом І ступеня міської педагогічної виставки «Освіта Славутича—2013». Отже, перше число журналу буде представлено на виставці «Освіта Київщини». Із ним зможуть ознайомитися всі охочі педагоги Київської області.

Ми вдячні всім тим, хто минулого року долучився до створення журналу, став автором.

Новий номер журналу містить презентаційні рубрики «Актуальні питання» (статті фахівців на проблемні теми; відкриває рубрику старший викладач КОІПОПК Ольга Педько) та «Із досвіду роботи колег» (тут друкуватимуться автори з інших регіонів України; розпочинає Наталя Шалда з міста Суми). Ви також прочитаєте про педагогів, які працюють у дошкіллі протягом тривалого часу, в рубриці «Палітра майстерності»; «Прогулянки Славутичем» розкажуть про ігри на природі в осінньому парку; «Вірші про все на світі» ознайомлять вас із телефонною абеткою з питання безпеки життєдіяльності дошкільника, гімнастикою пробудження та іншими цікавинками від Надії Ткачук, вихователя дитячого садка № 8 «Теремок»; «Батьківська вітальня» запросить до розмови про впровадження методу проектів за участю батьків вихованців, а також про музейну педагогіку. У рубриці «Вернісаж» ми продовжуємо публікувати картини художників, цього разу — полотна харківської художниці Галини Зінько.

Ми переконані, що наші публікації дадуть вам змогу якісно організувати освітній процес та допоможуть у ваших повсякденних планах.

Маєте пропозиції та коментарі — надсилайте їх на персональну скриньку редактора mmc.tereshencko@yandex.ua.

Серпень, 2013 р.


Вийшов у світ перший номер журналу «Дошкільне містечко»

Свіжа ідея — започаткувати створення нового регіонального журналу «Дошкільне містечко» — була ініційована дошкільним сектором міського методичного центру Славутицького міського відділу освіти. За період роботи дошкільних навчальних закладів із 1988 року такої події на рівні міста ще не було.

Ми дякуємо всім тим, хто був правофланговим у царині дошкільної освіти протягом усіх попередніх років. Їхні імена вже вписані у славну історію. Це люди, завдяки яким дошкілля Славутича вважається одним із кращих в Україні.  

У цьому номері журналу ми зібрали матеріали, які освітлюють здобутки дошкільних навчальних закладів міста за період роботи в нових умовах підпорядкування — комунальної форми власності, до якої садочки перейшли в 2001р. 

Представляємо Вам такі рубрики: «Візитка картка» (ознайомлення читачів із віхами життя дитячих садочків, із досвідом управлінців об’єднувати людей навколо професійних проблем тощо), «Палітра майстерності» (розповіді про педагогів, які працюють у дошкіллі  протягом тривалого часу), «Прогулянки Славутичем» (пропозиція для батьків разом із дітьми прогулятися містом та дізнатися під час прогулянки нове, закріпити здобуті знання), «Вірші про все на світі» (ознайомлення з творами дитячої художньої літератури, з поетесами-«дошкільницями» нашого міста), «Батьківська вітальня» (поради, рекомендації з питань, що є актуальними у вихованні,  навчанні та розвитку  дітей),  «У скарбничку педагога» (конспекти, сценарії занять), «Вернісаж» (розповіді про художників, які працюють на терені СНД; почнемо із Катерини Дуднік). Із часом рубрики доповняться та зміняться.

Ми впевнені, що матеріали, які розміщені на шпальтах нового видання, спонукатимуть Вас до педагогічного інтересу, до бажання бути почутими. 

Журнал плануємо випускати один раз на рік. Він адресований спеціалістам із дошкільної освіти, методистам міських і районних методичних центрів, усім педагогам дошкільних навчальних закладів, батькам. 

Будемо раді Вашим пропозиціям, зауваженням, побажанням. Кожен охочий може висловити свої думки в будь-якій рубриці журналу. Чекаємо на Ваші доробки! 

Корисного та радісного Вам читання! Творімо історію дошкілля разом.

Серпень, 2012 р.

Сайт методиста Терещенко Ірини © 2025
Конструктор сайтів - uCoz