У розділі "Методичне асорті" з`явилась нова консультація "Як правильно оформити протокол"
Рішення колегіальних органів навчального закладу документуються за допомогою протоколів.
Протокол - це документ, який фіксує хід обговорення питань і прийняття рішень на засіданнях педагогічної, піклувальної рад, нарадах.
Протокол має такі реквізити:
- назва навчального закладу;
- назва виду документа (ПРОТОКОЛ);
- дата проведення заходу;
- заголовок до тексту;
- текст;
- підписи голови та секретаря засідання.
Датою протоколу є дата засідання (протоколи, як правило, оформлюють після засідання). Якщо засідання тривало кілька днів, то дата протоколу складається з дат початку та закінчення, наприклад, 21-23 травня 2009 року.
Текст протоколу
За обсягом фіксованих даних протоколи можуть бути стислі, повні та стенографічні. У стислих протоколах фіксують лише питання, що їх обговорюють на засіданні, прізвища доповідачів та прийняті рішення. Такий протокол рекомендується вести, якщо засідання має оперативний характер. Повні протоколи, крім вищезазначених відомостей, містять записи виступів усіх доповідачів та учасників колегіального органу. У стенографічних протоколах дослівно фіксують весь хід засідання.
Текст протоколу складається із вступної та основної частин.
У вступній частині протоколу зазначають прізвища та ініціали голови засідання, секретаря засідання, присутніх постійних членів колегіального органу та запрошених осіб, а також порядок денний. Після слова «Присутні» спочатку за алфавітом записують усіх присутніх на засіданні постійних членів колегіального органу, а потім – запрошених осіб із зазначенням, за потреби, їхніх місць роботи і посад.
У протоколі розширеного засідання, де багато присутніх (наприклад, засідання педагогічної ради навчального закладу), склад їх зазначають кількісно, а список з прізвищами додають до протоколу, про що роблять відповідний запис.
Читати далі |