Сайт Ірини Терещенко,
методиста Славутицького міського методичного центру
Методичне асорті
Меню сайту

Категорії
Консультації [2]
Адаптовані програми [22]
З досвіду роботи вихователів-методистів [1]

Сайт журналу

Форма входу


Наш журнал

дошкільне містечко


Музика

Мої посібники

енергозбереження

календарні свята

абетка


Хмаринка тегів

Пошук

Ми на карті

Друзі сайту

ДНЗ № 1 "Калинка"

ДНЗ "ЦРД"

ДНЗ № 4 "Марите"

ДНЗ № 5 "Джерельце"

ДНЗ № 6 "Крунк"

ДНЗ № 8 "Теремок"


Блог Асоціації

Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 18.04.2024, 07:15

Головна » Статті » Доробки педагогів » Адаптовані програми

Адаптована програма для дітей старшого дошкільного віку «Все про вишивку»

Укладач: Павленко Валентина Степанівна, вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце»

Пояснювальна записка

Одним з найбільших надбань українського народу є його педагогіка або етнопедагогіка. Завдяки їй передаються і примножуються новими поколіннями здобутки матеріальної та духовної культури народу, утверджується його національна самобутність і самосвідомість. Тому актуальними є сьогодні використання педагогами засобів української етнопедагогіки з метою збереження нації, збагачення духовної єдності поколінь.

З давніх-давен в Україні панував культ  праці, а в народі найвище цінувалася працьовитість. Від покоління до покоління передавався досвід ведення господарства, трудові навички, основи ремесла.

Відхід від культурно-історичних традицій своєї нації, розрив між теорією і практикою, надмірна опіка з боку батьків і усунення дітей від виконання трудових завдань призвели до руйнування традиційних механізмів морально-трудового виховання та любові до праці у підростаючого покоління. Водночас знизились повага до людини-трудівника, бажання працювати і приносити користь.

Одним із повідних напрямків національної Державної програми «Освіта» («Україна ХХІ століття») визначено становлення морального здоров’я, забезпечення пріоритетності розвитку людини, відтворення культури і духовності. Реалізація цих завдань може успішно здійснюватись через використання у освітньо-виховному процесі з дітьми старшого дошкільного віку гурткової роботи народознавчо-художньо-продуктивного змісту «Все про вишивку».

Народні ремесла надзвичайно різноманітні, свідчать про високу духовну культуру українського народу, про споконвічне прагнення до краси, розповідають про багатство рідного краю, традиції місцевого населення. Чудові вишиванки містять у собі могутній ідейно-моральний, художньо-естетичний потенціал. Вони можуть якнайкраще сприяти формуванню моралі, естетичних смаків, трудових навичок у старших дошкільників. Через емоційно-ціннісне сприйняття в дитини з’являється інтерес до історії свого краю, формується чітка орієнтація на трудову діяльність, бажання оволодіти трудовими уміннями та навичками, виховується працьовитість, позитивне ставлення до результатів людської праці. Це дасть змогу певною мірою покращити стан народознавчо-трудового виховання в дошкільних закладах.

Отже, метою даної програми є ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з таким народним ремеслом як вишивка, навчання елементарних трудових дій, формування вмінь та навичок, заохочення до рукоділля, розвиток уяви, пам’яті, мислення, творчих здібностей, збагачення чуттєвого досвіду дитини,сприяння формуванню національної свідомості, духовності.

Основні завдання:

викликати інтерес до історії рідного краю, відчуття гордості за талановитих людей, які жили і живуть на нашій землі;

ознайомити з таким народним ремеслом як вишивка;

формувати здатність до естетичного сприйняття вишивки; виникнення бажання навчитись виготовляти такі вироби;

вироблення постійного бажання працювати, робити щось корисне, сприйняття праці як радісного, прекрасного процесу;

розкрити красу українських вишивок, багатство кольорів, орнаментів;

збагатити знання про цей давній вид народного декоративно-ужиткового мистецтва; познайомити дітей зі звичаями і обрядами, пов’язаними з вишиванками;

навчити елементарних вишивальних умінь «хрестиком»;

виховувати моральні якості необхідні майбутньому школяру: самостійність, цілеспрямованість, відповідальність за доручену справу, наполегливість, доброзичливість, працьовитість, культуру та естетику праці, поважне ставлення до витворів людських рук до результатів своєї праці, вміння долати труднощі.

Повний текст програми ви зможете замовити у автора.

Контактна інформація: e-mail: dnz_5@mail.ru

07101, м. Славутич, Київська область, Київський квартал, б. 15,

дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 «Джерельце»

WEB-сайт: http:// slavdnz5.at.ua/

 

 

 

Категорія: Адаптовані програми | Додав: методист (23.02.2013) | Автор: Павленко Валентина Степанівна
Переглядів: 1188 | Теги: адаптована програма | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт методиста Терещенко Ірини © 2024
Конструктор сайтів - uCoz